TÜRKİYE SİBER GÜVENLİK KÜMELENMESİ FİRMALARI BİLKENT CYBERPARK’TA RİNGE ÇIKTI!

06.4.2019

Yenilikçi ve ticarileşme potansiyeli olan girişimlere uluslararası arenada kendisini tanıtma fırsatı sunan ve 100’ün üzerinde ülkede gerçekleşen Get in the Ring (GITR) etkinliği Türkiye’de 3. kez Bilkent CYBERPARK ev sahipliğinde gerçekleşti.

Geçmiş yıllardan farklı olarak Savunma Sanayii Başkanlığı ve Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ana partnerliği ve Karel altın sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte, bu sene odak sektör olarak “Siber Güvenlik” belirlendi. Yapılan başvurular arasından seçilen 8 siber güvenlik firması, uluslararası arenada kendilerini tanıtma fırsatını elde etmek için mücadele etti. Yarışmanın konsepti gereği rakipleriyle ringde buluşan ve iş fikirlerini anlatan girişimciler, alanında uzman jüriyi etkilemek için ter döktü. Ringde rakiplerine üstünlük sağlayan Atarlabs firmasından Nurettin Erginöz ve Altosec firmasından Serkan Başaran finale kalma başarısı gösterdi. Yarışmanın galibinin Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Grup Başkanı Mustafa ÖZÇELİK tarafından açıklandığı finalde, kazanan ATARLABS oldu. Atarlabs ve yarışmayı ikinci tamamlayan Altosec, Berlin’de düzenlenecek GITR Global finaline katılma şansını yakaladı.

Kazanan ekibin uluslararası pazarda kendi ürününü tanıtmanın yanı sıra Türkiye’yi de temsil edeceğini vurgulayan Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İNALTEKİN “Dünya çapında işler yapmak istiyorsak, girişimcileri tek pazar bağımlılığından kurtarmamız ve onları uluslararası pazarda ortaya çıkarmamız gerekiyor” dedi.

Finalistler dışında, ringin tek kadın girişimcisi olan Safetech firması kurucusu Fatma Ertürk, Bilkent CYBERPARK’tan mentörlük ve danışmanlık ödülünün sahibi olurken, ringin en genç yarışmacısı olan Kağan Işıldak ise Gais Security firmasına Bilkent CYBERPARK’tan bir yıl ücretsiz ofis ödülünü kazandırdı.

Get in the Ring Global Final 16-19 Haziran 2019 tarihlerinde Avrupa’nın girişimcilik başkenti olan Berlin’de gerçekleşecek. Dünyanın en iyisi olmak için ter dökecek ve Türkiye’yi temsil edecek Atarlabs ve Altosec firmaları 100’ün üzerinde yatırımcı ve müşteri ile buluşma fırsatı yakalayacak.

Related Images

Related Videos