Bilkent CYBERPARK İstanbul Oyun Ekosistemi İle Gamescom 2024 Tanıtım Toplantısı’nda Bir Araya Geldi!

01.7.2024

Bilkent CYBERPARK ve TOGED iş birliği ile 21-25 Ağustos 2024 tarihlerinde Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenmesi planlanan Gamescom 2024 kapsamında, programın tüm oyun ekosistemine duyurulması amacı ile 3 Mayıs 2024’de İstanbul’da tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı; TOGED Başkanı Sn. Ali Erkin, Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Sn. Faruk İnaltekin ve İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sn. Ziya Taşkent’in açılış konuşmaları ile başladı. Oyun sektöründeki global ve ulusal fırsatların incelendiği toplantıda; Gamescom 2024, Tokyo Game Show 2024, Kristal Piksel 2024, Games from Turkiye, devlet destekleri, teknokent programları, Bilkent CYBERPARK Oyun Kümelenmesi ve programları gibi konular hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı. Program katılımcıların sorularının cevaplanması ve gelecek programlar hakkında görüşlerinin alınması ile sona erdi.

Bilkent CYBERPARK ve TOGED, oyun endüstrisindeki önemli paydaşları bir araya getirmeye düzenlediği etkinlikler ve programlar ile devam edecektir.