Think Global: İngiltere Etkinliğimiz Gerçekleşti!

18.6.2024

Uluslararası arenada başarılı olmak için gerekli ipuçlarının, önemli bilgilerin ve tecrübelerin paylaşıldığı webinar ve konferans serisi “CYBERPARK Think Global” hız kesmeden devam ediyor!

Bu kapsamda online olarak düzenlediğimiz “Think Global: İngiltere” etkinliğimiz büyük bir katılımla gerçekleşti. Katılımcılar, İngiltere'nin start-up ekosistemi, iş birlikleri, yatırım fırsatları ve süreçleri ile teknoloji pazarı hakkında detaylı bilgi edinme fırsatı buldular.

Think Global İngiltere etkinliğimizin konuşmacıları, Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği'nden Türkiye Bilim ve İnovasyon Ağı Yöneticisi Pınar ÇELİKCAN, Birleşik Krallık İş ve Ticaret Bakanlığı'ndan Yatırım Bölümü Müdürü Zeynep ÖZTEKBAŞ, AEG Technology & Consultancy LLC’nin kurucusu ve start-up danışmanı Aziz Emre GÜNEL, KECO Legal'in Kurucu Ortağı Av. Özkan ÖZDOĞAN ve KECO Legal'den Kıdemli Avukat Av. Cenk CİVAN oldu.

Program, Birleşik Krallık ve Türkiye arasındaki bilim ve inovasyon iş birlikleri fırsatları ile başladı ve katılımcılar, bu iki ülke arasındaki potansiyel ortaklıkları ve iş birliklerini keşfetme imkanı buldu. Ardından, Birleşik Krallık'taki yatırım fırsatları hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı ve katılımcılara İngiltere’deki yatırım olanakları tanıtıldı. Birleşik Krallık Global Girişimcilik Programı (GEP) üzerine yapılan sunum ile girişimciler, programın sunduğu imkanlar ve destekler hakkında bilgilendirildi. Son olarak, yurt dışı start-up şirketlerinin kurulumu ve yurt dışı yatırım süreçleri ele alındı; bu kapsamda, katılımcılar şirket kurulum süreçleri ve yatırım süreçlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi sahibi oldular. Katılımcılar, değerli konuşmacılarımızdan edindikleri bilgi ve tecrübelerle uluslararası arenada daha emin adımlarla ilerlemek için önemli ipuçları elde ettiler.