GİRİŞİMCİLER FİKİRLERİYLE BİLKENT CYBERPARK RİNGİNDE BULUŞTU!

23.9.2021

Uluslararası bir yarışma olan Get in the Ring girişimcilik yarışmasının Türkiye ayağı 4. kez yine Bilkent CYBERPARK tarafından 17 Eylül 2021’de düzenlendi. 100’den fazla ülkede düzenlenen yarışmada girişimciler, gerçek bir ringe çıkarak fikirlerleriyle yarışmakta, her ülkenin ring kazananı Global Final’de ülkesini temsil etme ve dünyanın önde gelen yatırımcıları ile buluşma şansı yakalamaktadır.

Şimdiye kadar hem tematik olarak hem de tüm sektörleri kapsayacak konuları içeren şekilde düzenlenen yarışmada bu sene sosyal inovasyon ağırlıklı 8 firma ringde jüriyi etkilemek için ter döktü. Yapılan başvurular arasından seçilen 8  girişimci, yarışmanın konsepti gereği rakibiyle ringde buluştu ve iş fikirlerini anlatarak ringin en iyisi olmak için mücadele etti. Yarışmada jüri üyesi olarak Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin, Bilkent Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Atilla Hakan Özdemir ve Micro Focus firması tarafından satın alınan AtarLabs firmasının kurucusu, yatırımcı ve Get in the Ring’in önceki döneminde yarışmacı olan Burak Dayıoğlu gibi alanında uzman kişiler yer aldı.

Yaratıcı sunumların yapıldığı yarışmada, finansal analiz ve değerlendirmelerini raporlayabilen makine öğrenmesi yazılımları geliştiren F-Ray firması ve dikey tarım alanında çalışan OLFARM firması finale kalmaya hak kazandı. Final sunumunda jüri üyelerinin en çok dikkatini çeken ve Global Final’de Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanarak Get in the Ring Ankara CYBERPARK’ın birincisi seçilen girişim OLFARM oldu.

Kazanan ekibin uluslararası pazarda kendi ürününü tanıtmasının yanı sıra, diğer ülkelerden seçilen birinci ekiplerle tanışma, etkinliğin küresel yatırımcı ve ortak ağına tanıtılma fırsatı bulunuyor. OLFARM girişiminin katılımcı ülkelerin temsilcileriyle buluşacağı ve dünyanın en iyi startup’ı olmak için tekrar ringe çıkma heyecanı yaşayacağı Get in the Ring Global Final’i, 2022 yılında yapılacak olup ev sahibi ülke önümüzdeki aylarda açıklanacaktır.

İlgili Görseller