Digital Culture Ideathon Fikir Atölyesi Gerçekleştirildi!

20.11.2022

Digital Culture Ideathon: Fikir Atölyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent Üniversitesi Yaratıcı Kültür Endüstrileri Araştırma Merkezi ve TOBB Kreatif Endüstriler Meclisi iş birliği ile Bilkent CYBERPARK tarafından 19 – 20 Kasım 2022 tarihleri arasında Ankara Teknoloji Köprüsü Kuluçka Merkezi’nde gerçekleştirildi!

11 ekip ve 52 yarışmacının katılımı ile gerçekleşen etkinlikte girişimciler 36 saat boyunca fikirlerini, Dijital Kültürel Girişimcilik İş Modeli Geliştirme ve Sunum Eğitimlerine katılım sağlayarak ve sektör uzmanlarıyla birebir mentorluk görüşmeleri gerçekleştirerek geliştirdiler. Ideathon girişimcileri geliştirdikleri fikirlerini sunum haline getirebilmek için aralıksız olarak çalışmalarına devam etti. Sunumlarını hazır hale getiren girişimcilerimizi jüri değerlendirmesi öncesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Mansur Yavaş girişimcilerle bir araya geldi. Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin, Bilkent CYBERPARK Girişimcilik, İş Birliği ve Teknoloji Transfer Birimi Müdürü Nihal Yazgan, Başkent Üniversitesi Yaratıcı Kültür Endüstrileri Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden Erman M. Demir ve Fonbulucu Girişimcilik İlişkileri Direktörü Enis Erdem Yurdatapan’ın bulunduğu Jüri Değerlendirme Komisyonu’na sunumlarını gerçekleştirdi.

Jüri değerlendirmesi sonucunda dereceye giren ekiplere ödüllerini Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Gökhan Özcan takdim etti. Bu kapsamda, birincilik ödülü olan: 15.000 TL ve ofis desteği ödülünün sahibi Okuma Adası ekibi oldu.  Physis Corp ekibi, ikinci olma başarısı elde ederek, 10.000 TL ve ofis desteği ödülünü kazandı. Üçüncü olan Marco Games ekibi ise 5.000 TL ve dikey mentorluk desteği ödülünün sahibi oldu.

Jüriler arasında yer alan Fonbulucu tarafından seçilen Rak Games, Physis Corp ve Crearchio isimli ekiplerimiz, yatırım turuna çıkmak için ön görüşmelere davet edildi. Ön görüşmeler sonucunda uygun bulunan ekiplere fonbulucu tarafından ilk yatırım sağlanacaktır.

Digital Culture Ideathon : Fikir Atölyesi etkinliğine katılım gösteren ekiplere, mentorlara ve değerli paydaşlara teşekkür ederiz.