CyberCulture Lansman Etkinliği Gerçekleştirildi!

27.3.2023

Bilkent CYBERPARK, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla “CyberCulture: Dijital Kültürel Girişimcilik Kuluçka Merkezi Projesi” Lansman Etkinliği – Proje Kapanış Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

CyberCulture Lansman Etkinliği, 22 Mart 2023, Çarşamba günü Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sn. İ. Haldun Müderrisoğlu, Bilkent Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sn. Erdal Erel, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Sn. Dr. Ziya Taşkent’in  açılış konuşmalarını gerçekleştirmesiyle başladı. Açılış konuşmalarının ardından Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Sn. Faruk İnaltekin CyberCulture programında gerçekleştirilen faaliyetleri anlatan proje kapanış sunumunu gerçekleştirerek, proje çıktıları hakkında bilgi aktarımında bulundu.

Etkinlik devamında dijital kültürel girişimcilik alanındaki fikirlerini eğitim ve mentorluklarla geliştirerek program sürecini tamamlayan Artie, Mutrivia, Eneftimbu, Lifeng ve Okuma Adası ismindeki ekipler sunumlarını gerçekleştirdi.

Programı başarıyla tamamlayan tüm ekiplerin girişimlerini tanıttıkları proje posterleri etkinlik alanındaki fuaye alanında sergilendi ve katılımcılar tarafından ziyaret edilerek projeler hakkında bilgi aktarıldı.

CyberCulture ile Bilkent CYBERPARK, Türkiye’de ilk defa teknoloji geliştirme bölgesinde yer alan ve gençlerin dijital kültür endüstrileri alanında çalışmalarını yürüten kuluçka merkezi projesini hayata geçirmiştir. 18-29 yaş arasındaki gençlerin doğru iş modeli ve desteklenme ile dijital kültürel ürünlerini ortaya çıkarmalarını sağlamak ve başta Türkiye olmak üzere uluslararası pazarlara açılmalarına destek olma amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında planlanan hedeflere başarıyla ulaşılmıştır.

CyberCulture: Dijital Kültürel Girişimcilik Kuluçka Merkezi Projesi Lansman Etkinliği - Proje Kapanış Toplantısı'na katılım gösteren ve süreç boyunca desteklerini sağlayan değerli konuşmacılarımıza, paydaşlarımıza ve katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz.

Programdan mezun olan tüm katılımcılara girişim yolculuklarında başarılar dileriz.