CYBER 1E1

10.7.2020

Bilkent CYBERPARK, B2B odaklı programlar ile bünyesinde yer alan firmaları, büyük ölçekli kurumsal partnerler ile bir araya getirerek karşılıklı fayda sağlayabilecek iş birliklerine zemin oluşturmaya devam ediyor. Yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirmiş olduğu B2B odaklı programlar ile büyük değer yaratan Bilkent CYBERPARK; 6-9 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleşen CYBER 1E1 online programı ile 12 büyük kurumu,  CYBERPARK’ta yer alan 21 firma ile bir araya getirdi. 

6 Temmuz Pazartesi günü Viveka Kurucu Ortağı Emin Okutan tarafından verilen “Kurumsal Firma ve Startup İş Birlikleri” online eğitimi ile, katılımcılar ilk olarak kurumsal firmaların ve startupların karşılıklı beklentileri, iş birliklerinin avantajları ve riskleri gibi konularda interaktif bir eğitim ile programa başladı. Program, 7 Temmuz Salı günü Akbank Strateji ve İnovasyon Bölüm Başkanı Burcu Küçükünal ve Vestel Ventures Genel Müdürü Metin Salt’ın katılımları ile “Büyük Ölçekli Yapılar – Startup İş Birlikleri Başarı Hikayeleri” konulu online panel ile devam etti. İlgi ile izlenen panelde iş birliklerinin önemi ve yarattığı değer üzerinde durulurken başarılı firma ve startup iş birliği örnekleri de paylaşıldı.

8 ve 9 Temmuz’da yapay zeka, büyük veri, makine öğrenmesi gibi alanlarda faaliyet gösteren 21 firma ile Akbank, Arçelik, Başkent EDAŞ, Bayer, Ericsson, Oracle, STM, Turkcell, Meteksan Savunma, Karel, Vestel Ventures ve Limak Teknoloji’nin katılımları ile gerçekleştirilen programda potansiyel iş birliklerinin ortaya çıkması adına 90 birebir görüşme gerçekletirildi.

Firmalar ve büyük kurumlar tarafından büyük ilgi ile karşılanan ve verimli bir şekilde sona eren programın, ilerleyen dönemlerde aynı odakla yeni eğitim, panel, kurumsal partner ve firmaların katılımı ile tekrar gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.