Bilkent CYBERPARK WBAF 2022’DE!

07.11.2022

Bilkent CYBERPARK, ulusal ve uluslararası alanda iş birliği ve yatırım ağını genişletmeye devam ediyor.

Bu vizyonla, 24-26 Ekim 2022 tarihlerinde Antalya Nirvana Cosmopolitan’da gerçekleşen World Business Angels Investment Forum (WBAF) World Congress 2022’ye katılım gösterdi. CYBERPARK’ın sponsoru olarak yer aldığı forumda birçok uluslararası girişimci ve yatırımcı yer aldı.

 

Bilkent CYBERPARK firmalarından; akıllı makina izleme çözümü ile bilgi teknolojisi alanında faaliyet gösteren ‘’Wisersense’’, güvenlik alanında görüntü işleme çözümleriyle yapay zeka alanında faaliyet gösteren “Nexizon”, insansız sistemler için lazer algılama ve mesafe çözme teknolojisi LIDAR ile‘’Rekrom Optoelectronics’’, sanal gerçeklik alanındaki çözümleri ile bilişim alanında faaliyet gösteren ‘’Simovate’’, ticari gayrimenkul stratejik planlaması ve yürütülmesini otomatikleştiren ‘’MecRa/Radius’’ ve geliştirdiği akıllı sera sistemi ile ‘’Seracell’’ WBAF ’da yer aldı.  Bilkent CYBERPARK firmaları, fuar alanında ürünlerini sergileyerek yerli ve yabancı yatırımcılar ile bir araya geldi.  

 

Etkinliğin son günü Bilkent CYBERPARK firmalarından Nexizon, Rekrom, Simovate, Seracell ve MecRa/Radius  “Global Fundraising Stage” etkinliğin de yatırımcıların ve jürinin karşısına çıkarak ürünlerini tanıtma ve sunum yapma imkanı buldu. Girişimleri sergilemeyi ve yatırım alınmasını sağlamayı amaçlayan etkinlik sonrası ‘’ Mecra’’ jüri tarafından seçilen ilk altı start-up arasında yer alma başarısı elde etti.