Bilkent CYBERPARK tarafından, ’Teknopark Kazanç İstisnası İçin Yatırım Yükümlülükleri (%2) Hakkında Bilgilendirme Toplantısı’ gerçekleştirildi.

06.12.2022

Bilkent CYBERPARK ev sahipliğinde, ‘’Teknopark Kazanç İstisnası İçin Yatırım Yükümlülükleri (%2) Hakkında Bilgilendirme Toplantısı’’ yüksek bir katılım oranı ile gerçekleştirildi.

5 Aralık 2022, Pazartesi günü Bilkent CYBERPARK Dr. Fikret Yücel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin, Kazanç İstisnası hakkında genel bilgi paylaşımında bulundu. Güncellenen teknopark mevzuatı çerçevesinde 1 Milyon TL ve üzeri kazanca sahip olan teknopark firmalarının kurumlar vergisi istisnasından yararlanabilmeleri için yerine getirmeleri gereken kazancın; %2’sini yatırıma dönüştürme gerekliliği konulu bilgilendirme firma yetkilileri ve katılımcılarla paylaşıldı. Bu kapsamda, 7263 Sayılı ve 4691 Sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği değişiklileri üzerinde duruldu.

Konuşmacılar arasında yer alan; Boğaziçi Ventures partneri Neda Ozen Soydan, Sinerji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu tanıtarak, yatırım stratejilerinden bahsetti.Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Kurumsal Finansman ve Hazine Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu ise Fonlabüyüsün Kitle Fonlama Platformunu tanıtarak, yatırım planları ve yatırımcılardan beklentileri hakkında bilgi verdi. Katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından toplantı son buldu.