Bilkent CYBERPARK tarafından düzenlenen, Dijital Kültürel Girişimcilik Fikir Atölyesi!

24.10.2022

Bilkent Cyberpark, ‘‘Dijital Kültürel Girişimcilik’’ ile İlgili fikirleri geliştirmeye yönelik Fikir Atölyesi için hazırlanıyor.

Girişimcilik ekosisteminde son dönemlerde ivme yakalayan ve özellikle uluslararası yaratıcı kültür endüstrilerinde öne çıkmış pazarda genç girişimciler için kariyer hedeflerinde kendilerini geliştirebilecekleri bir alan haline gelen Dijital Kültürel Girişimciliği yaygınlaştırmak ve genç nesillere aktarmak amacıyla Bilkent CYBERPARK tarafından 19 – 20 Kasım 2022 tarihlerinde Ankara Teknoloji Köprüsü’nde “Digital Culture Ideathon: Fikir Atölyesi” etkinliği gerçekleştirilecektir. 

18 – 29 yaş arası gençlerin katılımı ile gerçekleşmesi planlanan etkinlikte NFT – OYUN – ANİMASYON – SİNEMA odak alanlarında yaratıcı fikri olan ekiplerin başvuruları kabul edilecektir. 36 saat sürecek etkinlikte katılımcılar eğitim ve mentorluk ile desteklenerek, fikirlerini geliştirmelerinin sağlanması, ağ geliştirme ortamı yaratılarak programın verimli, etkileşimli ve eğlenceli hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Etkinlik sonunda gerçekleştirilecek jüri değerlendirilmesi ile seçilen ekiplere Ankara Teknoloji Köprüsü’nde ofis ödülleri ve fikirlerinin gelişiminde motivasyon sağlayacak para ödülleri verilecektir.