Bilkent CYBERPARK Take Off İstanbul Uluslararası Girişim Zirvesi’ne Katıldı!

15.11.2022

Bilkent CYBERPARK, 25-27 Ekim 2022 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen Take Off İstanbul Uluslararası Girişim Zirvesi’ne katılım gösterdi. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Türkiye Teknoloji Takımı tarafından gerçekleştirilen zirve, girişimciler ile mentorları, yatırımcıları,sektör lideri firmaları ve sektörün önemli paydaşı olan teknoparkları bir araya getirdi. Türkiye’nin en büyük teknoloji festivali Teknofest çatısı altında, Bilkent CYBERPARK farklı sektörlerden 20’ye yakın girişimci firma ile B2B görüşmeler yaptı.

Üç gün süren ve dünyanın bir çok ülkesinden katılımcıların ağırlandığı etkinliğin ilk gününde, zirveye seçilen girişimciler mentorlar ile birebir görüşmeler gerçekleştirirken, networking seansları ve asansör sunum eğitimleri gerçekleştirildi. Girişimcilik ekosisteminde farklı sektörlerde söz sahibi olan kişilerin katılımlarıyla düzenlenen paneller tamamlanmış, startup’lar potansiyel iş birliği için firmalar ile bir araya gelme fırsatı elde edilmiştir. Bilkent CYBERPARK kurumsal birebir görüşmelerde yer almış ve zirve için seçilen girişimciler ile bir araya gelmiş olup, projelerini dinlemiş ve deneyimli olduğu  girişimcilik ve işbirliği odaklı konular hakkında girişimcilere destek sağlamıştır.Etkinliğin son günü ana konuşmacılar ile konferanslar devam etmiş olup T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Mehmet Fatih Kacır ve Baykar CTO’su Sn. Selçuk Bayraktar’ın konuşmaları ile etkinlik sonlandırılmıştır. Girişimciler tarafından etkinlik günleri boyunca yapılan asansör sunumlar doğrultusunda jüri tarafından finale kalmaya hak kazanan girişimicler belirlenmiş ve seçilen ilk üç girişimciye ödülleri takdim edilmiştir.

Program sürecinde sunumları gerçekleştiren ve finale kalarak seçilen tüm girişimcileri ayrıca tebrik ederiz. Bilkent CYBERPARK olarak Türkiye’nin girişimcilik ekosistemine uluslararası anlamda büyük katkı sağlayan Teknofest ve Take Off İstanbul 2022 Uluslararası Girişim Zirvesi’nde rol almış olmaktan ve ekosistemin her yıl büyüyerek gelişmesinden mutluluk duymaktayız.