Bilkent CYBERPARK İlk Sanal Bilişim Ticaret Heyeti’ni Gerçekleştirdi!

23.10.2020

Bilkent CYBERPARK, 19-23 Ekim 2020 tarihlerinde “CYBR Business Camp” programını İngiltere’de iş partneri olan QEC ile gerçekleştirerek; girişimcileri İngiltere’deki potansiyel müşteri ve stratejik ortaklarıyla bir araya getirdi. Program aynı zamanda Türkiye’deki teknoparklar arasında ve bilişim alanında gerçekleştirilen ilk sanal ticaret heyeti olma özelliğini taşıyor.

CYBR Business Camp, 19 Ekim Pazartesi günü, İngiltere’deki yerel uzmanlar tarafından gerçekleştirilen şirketleşme, vergilendirme, hukuki süreçler, vize tipleri ve devlet destekleri gibi kritik konulardaki bilgilendirme toplantıları ile başlayarak, çevrimiçi birebir görüşmeler ile devam etti. 10 girişimcinin katılım sağladığı programda, girişimciler İngiltere’deki potansiyel müşteri ve partnerleriyle bir araya geldi. 5 gün süren program boyunca girişimciler ve 15 İngiliz firması arasında 60’ın üzerinde birebir iş görüşmesi gerçekleştirildi. Bu sene ikincisi gerçekleştirilmiş olan programda, firmaların yatırım, satış, stratejik partnerlik gibi hedefleri doğrultusunda, doğru kişilerle temas kurmalarına olanak sağlandı.

Gerçekleştirmiş olduğu ilk sanal ticaret heyeti ile ekosistemde büyük bir adım atmış olan Bilkent CYBERPARK; ilerleyen dönemlerde de gerçekleştirecek olduğu sanal ticaret heyetleri ve hızlandırıcı programlar ile girişimcilerin uluslararasılaşma hedeflerine destek olmaya devam edecek.