Bilkent CYBERPARK Hızlandırıcı ve Kuluçka Partneri Olarak Take Off Uluslararsı Girişim Zirvesi’ne Katıldı!

23.9.2021

Bilkent CYBERPARK, 20-22 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi’ne Katılım gösterdi. Etkinlikte Hızlandırıcı ve Kuluçka Partneri olarak yer alan Bilkent CYBERPARK, Türkiye’nin en büyük teknoloji festivali Teknofest çatısı altında, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Türkiye Teknoloji Takımı tarafından gerçekleştirilen zirve, girişimciler ile mentorları, yatırımcıları ve sektör lideri firmaları bir araya getirdi.

Üç gün süren ve dünyanın bir çok ülkesinden katılımcıların ağırlandığı etkinliğin ilk gününde, zirveye seçilen girişimciler mentorlar ile birebir görüşmeler gerçekleştirirken, networking seansları ve asansör sunum eğitimleri gerçekleştirilmiştir. İkinci gün ise kurumsal firmalar ile startup’lar arasında etkin bir iş birliğinin nasıl kurulacağı üzerine gerçekleşen eğitim sonrasında birebir kurumsal görüşmeler tamamlanmış, startup’lar potansiyel iş birliği için önde gelen firmalar ile bir araya gelme fırsatı elde etmiştir. Bilkent CYBERPARK da kurumsal birebir görüşmelerde yer almış ve zirve için seçilen girişimciler ile bir araya gelmiş olup, projelerini dinlemiş ve destek sağlayabileceği konular üzerine birebir görüşmeler gerçekleştirmiştir. Etkinliğin son günü ise Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Mehmet Fatih Kacır ve Baykar CTO’su Selçuk Bayraktar’ın açılış konuşmaları ile başlamış olup ana konuşmacılar ile etkinlik devam etmiştir. Gün sonunda ise yapılan asansör sunumlar doğrultusunda finale kalmaya hak kazanan girişimciler belirlenmiştir.

Program sürecinde sunumları gerçekleştiren ve finale kalarak seçilen tüm girişimcileri ayrıca tebrik ederiz. Bilkent CYBERPAR olarak Türkiye’nin girişimcilik ekosistemine uluslararası anlamda büyük katkı sağlayan Teknofest ve Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi’nde rol almış olmaktan ve ekosistemin her yıl büyüyerek gelmişmesinden mutluluk duymaktayız.