BİLKENT CYBERPARK GÜRCİSTAN’A ÖN HEYET GERÇEKLEŞTİRDİ!

20.3.2019

Bilkent CYBERPARK tarafından önümüzdeki dönemde düzenlenmesi planlanan Gürcistan Ticaret Heyeti’ne yönelik olarak 18-20 Mart 2019 tarihlerinde Tiflis’e ön heyet faaliyeti gerçekleştirildi.

Asıl heyetin verimli geçmesi ve katılımcı firmaların maksimum faydayı elde etmesi amacıyla Tiflis’te yer alan stratejik çatı kuruluşların yanı sıra önemli kamu kurum ve kuruluşları ile de görüşmeler yapıldı.

Ön heyetin ilk günü olan 18 Mart 2019 Pazartesi günü Gürcü-Türk İş Adamları Derneği’ni (GÜRTİAD) ziyaret eden Bilkent CYBERPARK heyeti, gerçekleştirilmesi planlanan ticaret heyeti ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Ön heyet programının 2. günü ise program oldukça yoğundu. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Tiflis şubesi ziyareti ile güne başlayan CYBERPARK heyeti, Gürcistan Yatırım Ajansı, Gürcistan İnovasyon & Teknoloji Ajansı ve Gürcistan Bilgi Teknolojileri Kurumu ile toplantılar gerçekleştirdi. Oldukça verimli geçen toplantılar neticesinde asıl heyetin gerçekleştirilmesi için gerekli bağlantılar ve iş birlikleri sağlanmış oldu.

T.C. Tiflis Büyükelçisi Sayın Fatma Ceren Yazgan ve T.C. Tiflis Ticaret Müşavir Yardımcısı Sayın Kerim Özgün Hemdil’i makamlarında ziyaret eden Bilkent CYBERPARK heyeti, bölge dinamikleri ve ekosistem hakkında değerli bilgiler edinerek yurda geri döndü.