Bilkent CYBERPARK BİL-TEL Kümesi Avrupa’ya Adım Attı!

22.6.2022

Bilkent CYBERPARK BİL-TEL Kümesi, 14-18 Haziran 2022 tarihleri arasında Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a Hollanda Ticaret Heyeti düzenledi. 7 Küme üyesi firma, Amsterdam’da bulunduğu süre içeresinde birçok kurum ve firma ile Hollanda ve Avrupa pazarına açılmaya yönelik görüşmeler gerçekleştirdi.

T.C. Ticaret Bakanlığı Türkiye Bilişim Sektörünün Uluslararasılaşması ve E-Turquality (Bilişim Yıldızları) Programı’nda yer alan HİSER Projesi desteği ile gerçekleştirilen programda katılımcı firmalar Avrupa’nın önde gelen teknoloji etkinliklerinden The Next Web’e de katılarak konferanslara katılma ve partnerlik görüşmeleri yapma şansını yakaladı.

Amsterdam Başkonsolosu Sayın Engin Arıkan’ın makamında ziyareti ile başlayan Hollanda Ticaret Heyeti Hollanda’da şirket kurulumu, vergilendirme ve hukuksal süreçler hakkında yerel uzmanlar tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantıları ile devam etti. Lahey Ticaret Müşaviri Sayın Aşkın Pekel’in de eşlik ettiği program boyunca farklı yatırımcı ve stratejik partnerlerle bir araya gelen Bil-TEL Küme üyeleri, Avrupa pazarına girmek için önemli temaslarda bulundular. The Next Web etkinliği boyunca Avrupa’daki son sektörel gelişmeler hakkında bilgi edinen katılımcılar, sunum yaparak ürünlerini de tanıtma fırsatı yakaladılar.