BİL-TEL Kümesi, Müşteri Edinme, Satış ve İş Geliştirme Eğitimi Düzenledi

27.4.2021

Ticaret Bakanlığı’nın HİSER Projesi kapsamında desteklenen ve üye firmalarının uluslararası arenada rekabet gücünü ve ihracat potansiyelini artırmayı hedefleyen BİL-TEL Kümesi, yeni dönemin ilk eğitimi olan ve iki gün süren “Müşteri Edinme, Satış ve İş Geliştirme” konulu eğitimi gerçekleştirdi.

 26 ve 27 Nisan 2021 tarihlerinde online olarak küme üyesi firmalara özel kurgulanan eğitim, Serkan Haşlak tarafından gerçekleştirildi.

 BİL-TEL Kümesi özelinde, ihtiyaç analizi çalışması çıktıları göz önüne alınarak gerçekleştirilen eğitimde Persona ve Mesaj Üretimi, Doğru Müşteri Kanallarını Tespit Etme, Satış Hunisi Yönetimigibi önemli konu başlıkları üzerinde duruldu. Uygulamalı olarak da işlenen konular ile birlikte katılımcılar, gerçekleştirilecek olan ticaret ve alım heyetleri öncesinde uluslararası arenada başarı yakalamalarına olanak sağlayacak önemli bilgiler edinerek; birbirleri ile de bilgi alışverişinde bulundular.

 BİL-TEL Kümesi, önümüzdeki dönemlerde yeni eğitimler, bilgi günleri ve yurt dışı pazarlama faaliyetleri ile etkinliklerine hız kesmeden devam edecek.