BİL-TEL Kümesi, Bilişim Sektörüne Yönelik İhracat Stratejileri Eğitimi Düzenledi

29.11.2021

Ticaret Bakanlığı’nın HİSER Projesi kapsamında desteklenen ve üye firmalarının uluslararası arenada rekabet gücünü ve ihracat potansiyelini artırmayı hedefleyen BİL-TEL Kümesi, yeni dönemin ikinci eğitimi olan ve iki gün süren “Bilişim Sektörüne Yönelik İhracat Stratejileri” konulu eğitimi gerçekleştirdi.

10 ve 11 Kasım 2021 tarihlerinde çevrim içi olarak küme üyesi firmalara özel kurgulanan eğitim, Refik Tuncer tarafından gerçekleştirildi.

İhtiyaç analizi çalışması çıktıları göz önüne alınarak gerçekleştirilen eğitimde Güncel Avrupa Bilişim Sektörü Pazar Verileri, Hedef Pazar Belirleme, Rekabet Analizi İpuçları ve Modern Müşteri Edinme Teknikleri gibi önemli konu başlıkları üzerinde duruldu. Uygulamalı olarak da işlenen konular ile birlikte katılımcılar, gerçekleştirilecek olan ticaret ve alım heyetleri öncesinde uluslararası arenada başarı yakalamalarına olanak sağlayacak önemli bilgiler edinerek; birbirleri ile de bilgi alışverişinde bulundular.

BİL-TEL Kümesi, önümüzdeki dönemlerde yeni eğitimler, bilgi günleri ve yurt dışı pazarlama faaliyetleri ile etkinliklerine hız kesmeden devam edecek.