BİGG MARKA Girişimcileri Yeni Döneme Başladı!

03.3.2022

Bilkent CYBERPARK’ın Uygulayıcı Kuruluş görevinde, Pamukkale Teknokent ve Konya Teknokent iş birliğinde yürütmüş olduğu BİGG MARKA programının yeni dönemi başladı! Türkiye’nin farklı şehirlerinden teknoloji tabanlı ve yenilik odaklı iş fikri olan girişimciler, ön elemeyi geçerek 28 Şubat 2022 tarihinde Bilgi Günü etkinliğinde buluştu!

Bugüne kadar 85 girişimcinin toplamda 15.1 milyon TL’ye yakın hibe almasını sağlayan BİGG MARKA, girişimci adaylarının şirketleşmesine ve hayallerini gerçekleştirmesine destek sağlıyor. Girişimciliğin tabana yayılarak ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerinin ve mezunlarının iş fikirleriyle başvurabildiği BİGG MARKA programında, temel girişimcilik eğitimleri, birebir mentorluklar, yatırımcı görüşmeleri, sektör lideri firmalar ile teknoloji doğrulama ve müşteri görüşme seansları sağlanarak adayları girişimcilik ekosistemine kazandırmak hedefleniyor.

Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından, teknoloji tabanlı iş fikirleriyle fark yaratacak girişimci adayları değerlendirmeye tabi tutulmuş ve başvurular arasından programa uygun nitelikte olanlar seçilerek Bilgi Günü Etkinliği’ne davet edilmiştir. Etkinlikte, programın içinde yer alacak eğitim ve birebir mentorluk süreçleri hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapılmış ve program içeriği aktarılmıştır.

İki ay boyunca BİGG MARKA iş planı yazma kampına katılmaya hak kazanan tüm girişimcilerimize başarılar dileriz!