Ankara Teknoloji Girişimcileri Türkiye’nin Öncü Yatırımcıları ile Buluştu!

06.5.2021

DOPING INVEST CAMP ile 4 günde 100 birebir yatırımcı girişimci görüşmesi gerçekleştiridi.

Bilkent CYBERPARK tarafından Ankara’daki teknoloji girişimcilerinin yatırımcıya erişebilmesi için yürütülen DOPING INVEST CAMP programı çerçevesinde Ankara’da yer alan teknokent firmaları Türkiye’nin önde gelen yatırımcıları ile buluştu.

Türkiye’de girişimcilik ekosistemine verilen önemin artmasıyla, yatırımların sayısı ve miktarında ciddi yükselişler gözlemlenmektedir. Geçtiğimiz yıl itibariyle hızla artan yatırım miktarı, 2021 yılının henüz ilk çeyreğinde 509 Milyon Dolara ulaşarak geçtiğimiz yılın toplam miktarını geçmiş ve şimdiden rekor kırmıştır.

Girişimcilik ekosisteminde önemli bir rol sahibi olan ve yürütülen programlar ile girişimcilere katma değer sunan Bilkent CYBERPARK, son dönemlerde de yatırımcı-girişimci görüşmelerine ara vermeden devam etmiş ve tüm programlarda olduğu gibi yatırımcı görüşmelerini de online platforma taşıyarak ivme kazandırmıştır. İlki 2020 yılında başarıyla gerçekleşen DOPING INVEST CAMP programının ikincisi 19-22 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleşmiştir.

Ankara’da yer alan teknoloji girişimcilerin, yatırımcılara erişimine katkı sağlamak amacıyla online olarak gerçekleşen ve 26 firma ile 13 farklı yatırım grubunu bir araya getiren programda, toplam 100 birebir görüşme gerçekleştirilmiştir. Programda; 212 VC, 500 Startups, Albaraka Portöy, Arz Portföy, Boğaziçi Ventures, Collective Spark, DCP, Early Bird, Inventram, Ludus Venture Studio, Revo, ScaleX ve Vestel Ventures gibi Türkiye'nin önde gelen yatırım grupları yer almıştır.

Dört gün boyunca eş zamanlı olarak farklı birebir görüşmelerin gerçekleştiği etkinlikte, son yıllarda önemi artan sektörlerde faaliyet gösteren firmalar yer aldı. Oyun, finansal teknolojiler, sağlık teknolojileri, dijitalleşme, nesnelerin interneti ve benzer alanlarda aktif olarak rol alan firmalardan yoğun başvuru toplanmış olup, yatırımcı portföyleri doğrultusunda uygun olarak değerlendirilen girişimciler programa katılmaya hak kazanmıştır.

Bilkent CYBERPARK’ın online programlar ile ekosisteme ve girişimcilere olan katkıları devam edecek olup, DOPING INVEST CAMP programının yeni dönemlerinde de Ankara’da yer alan teknoloji girişimcileri ile yatırımcılar arasındaki mesafeyi ortadan kaldırmak öncelikli hedeflerdendir.