Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Bilkent Üniversitesi arasında Ulus Kuluçka Merkezi’nin açılması için iş birliği protokolü imzalandı!

19.9.2023

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve Bilkent Üniversitesi arasında Ulus Kuluçka Merkezi açılması için iş birliği protokolü imzalandı. Teknoloji merkezi haline getirilmesi hedeflenen tarihi Ulus İş Hanı içerisinde yer alan ve Bilkent CYBERPARK tarafından çalışmaları yürütülenkuluçka merkezi için hazırlıklar başlatıldı.

Ulus Kuluçka merkezi ile girişimciliğe adım atmayı planlayan ya da yeni adım atmış olan bireysel girişimcilerin ve kuluçka düzeyindeki firmaların desteklenmesi amaçlanmaktadır. Özellikle ihtiyaçları olan eğitim, mentorluk ve uluslararası ticarileşme gibi desteklerin sağlanarak; nitelikli, ticarileşme seviyesine gelmiş ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak şirketlere dönüşmesi hedefleniyor. Bilkent CYBERPARK, uzun yıllardan beri elde ettiği kuluçka programlarını sürdürme deneyimi ile girişimcilerin gücüne güç katacaktır. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bilkent Üniversitesi ve Bilkent CYBERPARK iş birliği ile Türkiye’de ilk defa bölge dışı kuluçka merkezini açması ve başarılı bir şekilde yürütümesiyle deneyimlerini artırmıştır. Sürdürdüğü programlar ve elde ettiği deneyimler sayesinde girişimcilere iş fikirlerinin ticarileşmesi amacıyla; fuar katılımları, ticaret etkinlikleri, müşteri görüşmeleri, yatırımcı görüşmeleri gibi hizmetler de sunmayı hedeflemektedir.

Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen protokol imza töreninde bildirge ABB Başkanı Mansur Yavaş ve Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kürşat Aydoğan tarafından imzalandı. İmza töreninde Başkan Mansur Yavaş, ‘’Ankara’da katma değer ürünlerin artması için bu merkezlerimiz önemli. Sayısının artmasını diliyoruz.’’ dedi. Girişimcilere olan desteklerini sürdürecekleriyle ilgili de dileklerini iletmiştir.

Related Images