13. Ankara Startup Zirvesi Gerçekleşti!

15.12.2019

Bu sene 13.’sü gerçekleştirilen Ankara Startup Zirvesi, 500 kişinin katılımı ve 20 projenin sunumu ile 15 Aralık 2019 tarihinde Bilkent Otel’de gerçekleşti.

3 farklı kategori altında sahneye çıkan ekipler, verilen sürelerde projelerini doğru bir şekilde aktarabilmek ve jürinin dikkatini çekebilmek için mücadele ettiler.

Bu sene bir yenilik yapılarak “Elevator Pitch”; 1 dakikalık asansör konuşması sunumu ve “Final Battle”; finalist sunumlarına ek olarak hali hazırda şirketi ve ürünü bulunan, çeşitli yatırımlar almış ve bu yatırım sayısı ile miktarını arttırmak isteyen 4 firmanın sunumlarını gerçekleştirdikleri “Big 4 Battle” kategorisi eklendi.

Etkinlik öncesi zamanı doğru kullanabilme ve sunum teknikleriyle ilgili eğitim alan ekiplerden “Elevator Pitch” kategorisindeki yarışmacılar 1 dakika sunum yapma şansı yakalarken “Final Battle” ve “Big 4 Battle” kategorsine seçilen yarışmacılar 8 dakikalık sunum ile projelerini jüriye aktardı.

“Elevator Pitch” kategorisinin birincisi insanlara anılarını tekrar yaşatabilecek ve aynı zamanda onların zaman ve mekanla beraber nasıl değiştiğini gösterecek bir uygulama olan “Neverwhere”in olurken, “Final Battle” kategorisinin birincisi verilere göre algoritmaları otomatik olarak seçebilecek bir akıllı yazılım olan “SFM Yazılım” oldu. “Big 4 Battle” kategorisinde ise birincilik WebRTC teknolojisini kullanarak canlı yayın transferi yapan bir sunucu yazılımı olan “Ant Media”nın oldu.

Ayrıca Bilkent CYBERPARK 1 yıl süreyle ücretsiz ofis ödülünü 21. yüzyılın öğrenme becerilerini geliştiren “VR Çocuk” projesine verirken, ücretsiz ön kuluçka ödülü de yapay zeka ile işe alım süreçlerini kolaylaştıran “Linsight” projesinin oldu.

İlgili Görseller