DOPING XL

DOPING XL HIZLANDIRMA PROGRAMI

DOPING XL programının iki temel amacı vardır:

  1. Girişimcilerin en büyük problemi olan “ürünleşememe” ve “ticarileşememe” sorunlarının nedenleri tespit ederek, birebir mentorluklarla girişimci özelinde destek sağlamak,
  2. Seçilen start-up’lara Kuzey Avrupa’da yapılacak olan hızlandırıcı program ile uluslararası pazara açılma fırsatı sunmak.

Bilkent CYBERPARK tarafından seçilen start-up’lar profesyoneller tarafından ayrıntılı bir biçimde analiz edilmekte, süreç çıktısı olarak her start-up’a ait ihtiyaç raporları oluşturularak ve bu ihtiyaç raporlarına uygun olarak; eğitimler, workshoplar ve birebir mentorluk seansları düzenlenmektedir. Bu sayede ürünleşme ve ticarileşme yolunda açıklar kapatılmaktadır. Bu aşamanın sonunda ise kısa dönemli faaliyetlerin kesinleştirileceği bir yol haritası hazırlanmaktadır. Bu doğrultuda start-up’ların ürün ya da hizmetleri için uygun olan pazarlar belirlenmektedir, hedef ülke ekosistemine giriş için destek sağlanmakta ve start-up’ın hedef ülkenin yatırımcıları ile iletişime geçmesi sağlanmaktadır.

Programın yerel süreci tamamlandıktan sonra düzenlenen olan Demo Day ise Doping XL süreci boyunca sunum eğitimlerini almış start-up’lara sunulan büyük bir fırsattır. Start-up’lar bu aşamada kendi firmalarını önde gelen yatırımcılara tanıtma fırsatı bulmakta ve şanslarını yerel ekosistemde denerken Demo Day’de seçilecek start-up’lar ise Kuzey Avrupa’da düzenlenen hızlandırıcı programa katılmaya hak kazanıp uluslararasılaşmak için adım atmaktadırlar.

Başvuru Koşulları

Aşağıdaki kriterleri sağlayan firmalar arasından Bilkent CYBERPARK tarafından seçilecek 15 erken aşama start-up programa katılmaya hak kazanacak:

  • Ankara adresli,
  • Ön prototip ya da prototipi hazır,
  • En az 12 aydır aktif,
  • Tercihen Teknogirişim/BİGG desteği almış,
  • İyi derecede ingilizce bilen ekip üyelerine sahip.

İletişim

Telefon
+90 312 265 00 40

Faks
+90 312 265 00 48

E-mail
dopingxl@cyberpark.com.tr

Adres
Cyberpark, Cyberplaza No:4/B Kat 1, Bilkent
06800 ANKARA