TÜRKİYE-GÜRCİSTAN İŞ FORUMU DÜZENLENDİ!

08.7.2019

Bilkent CYBERPARK, firmaların uluslararası pazarlarda doğru kişi ve kurumlarla bir araya gelmelerini sağlamak ve  vizyonu ile Tiflis’te 25-28 Haziran 2019 tarihinde Türkiye & Gürcistan İş Forumu’nu gerçekleştirdi.

İki ülke arasındaki ticaret hacmine katkı sağlaması hedeflenen Türkiye & Gürcistan İş Forumu’na, bilişim, telekomünikasyon ve savunma sanayi sektöründe faaliyet gösteren 9 firma katılım sağladı.

İş forumu kapsamında Gürcistan’da şirketleşme, vergilendirme, hukuki ve finansal süreçler hakkında bilgilendirme toplantılarına katılan firmalar Gürcistan eko sistemini de yakından tanıma fırsatı yakaladılar.

Bölge dinamikleri hakkında bilgi edinen firmalar sonrasında kendi talepleri doğrultusunda oluşturulan birebir görüşmelerde Gürcistan kamu kurum ve kuruluşları ve savunma, finans, telekom ve ulaştırma sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar ile bir araya gelerek iş birliği oluşturma fırsatı yakaladılar. Uluslararasılaşmaya yönelik hedefleri doğrultusunda çok önemli adımlar atan ve bağlantılar kuran firmalar, programı Gürcistan Teknopark’ı ziyaret ederek sonlandırdı.

Related Images