CAP 5. KEZ HIZLANDIRDI

05.7.2019

Bilkent CYBERPARK, Türk girişimcilerin ihracat kapasitelerini artırmak ve ticari büyümelerini desteklemek üzere kurguladığı dünya çapında ödüllü hızlandırma programı CAP’in (Cyberpark Accelerator Program) 5. sini gerçekleştirdi. Bu sene Antalya Teknopark iş birliğinde düzenlenen programa 8 girişimci katılım gösterdi.

Oldukça yoğun bir başvuru döneminden sonra programa seçilen girişimciler ilk 2 ay boyunca Türkiye’de, finans, pazarlama, müşteri analizi, pazar araştırması ve Amerika’da yatırım eko sistemi gibi konularda eğitim ve birebir mentörlük hizmetleri aldı.

Ardından girişimciler 2 hafta boyunca San Francisco’da yoğun ve verimli bir program geçirdi. Silikon Vadisi’nin en başarılı Türk girişimcileriyle bir araya gelen girişimciler, kültür farklılıkları ve vadide başarının sırlarını öğrenirken birçok melek yatırımcı, risk sermaye grupları, potansiyel müşteriler ve stratejik ortaklarla görüşmeler gerçekleştirdi.

10 haftalık yoğun bir hızlandırma programı olan CAP’e katılan girişimciler için Türkiye’de gerçekleştirilen mentörlük ve Amerika’da düzenlenen hızlandırma süreci ile ihtiyaçları doğrultusunda, kendilerine uygun müşteri profilleri belirlendi. Yatırımcılara sunumlarını gerçekleştiren girişimciler aldıkları faydalı geri bildirimler ile yeni uluslararasılaşma stratejileri oluşturdular. Program sonunda katılımcılar yatırımcı görüşmelerine devam ederken aynı zamanda Amerika’da ofis açmak üzere  girişimlerini başlattılar.