BİLKENT CYBERPARK KULUÇKA MERKEZİ, AVRUPA’NIN LİDERİ!

08.11.2019

UBI Global tarafından düzenlenen “Dünya Kuluçka Zirvesi” 4-7 Kasım 2019 tarihlerinde Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleşti! 82 ülkenden 364 programın değerlendirildiği zirvede, kuluçka merkezlerine yönelik çeşitli paneller ve konferanslar gerçekleştirildi.

Kuluçka merkezleri ve hızlandırıcı programların “World Top Program”, “Most Promosing” ve “Top Challenger” olarak 3 farklı kategoride değerlendirildiği zirvede; 82 ülkeden 300’ün üzerinde kuluçka programı arasında Bilkent CYBERPARK, “Europe Top Challenger” ödülünü alarak Avrupa’nın lideri oldu. Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin “Aldığımız ödüller daha büyük işler başarabilmemiz için bizi motive ediyor” dedi.

Dünya Kuluçka Zirvesi’ndeki “Top Challenger” kategorisi, üniversite bağlantılı kuluçka programlarının kendi bölgesindeki diğer kuluçka merkezlerinden etkileyici programları, performans başarıları dolayısıyla ayrılması olarak biliniyor.

Zirve’nin ev sahipliğini yapan UBI Global, 2013 yılında 4 girişimci tarafından kurulmuş, dünyanın birçok yerindeki akademik ve ticari kurumlardan kuluçka programları ile ilgili raporlar toplayarak kuluçka programlarının performans analizini gerçekleştiren bir kurumdur.