Bilkent CYBERPARK CyBr Business Camp ile İnovasyon ve Büyüme Yolundaki Türk Firmalarını Desteklemeye Devam Ediyor!

19.9.2023

CYBR Business Camp, İngiltere’de teknoloji tabanlı girişimlere yepyeni bir kapı aralıyor. Teknolojik yatırım oranı ile Amerika ve Çin gibi devleri geride bırakan İngiltere’de güçlü bir başlangıç yapmak isteyen girişimciler için CyBr İş Kampı birçok fırsat sunuyor.

İki aşamadan oluşan hızlandırma programı; 20 Kasım - 29 Kasım 2023 tarihleri arasında Ankara, Türkiye’de firmaların ihracat kapasitelerini artırmak amacıyla online ve fiziki olarak çeşitli eğitim ve mentorluklar içeren Birleşik Krallık pazarına hazırlık sürecinden oluşmaktadır. 30 Kasım - 8 Aralık 2023 tarihleri arasında ise fiziki olarak Londra, İngiltere’de katılımcı firmalar, ürünlerini globale taşımak için Londra’da yer alan firmalarla B2B görüşme yapma, yatırımcılara erişim, fuar katılımı, ihtiyaca yönelik potansiyel işbirliği fırsatlarını elde etmenin yanı sıra İngiltere’de şirket kurmaya yönelik eğitim ve pazar geliştirme mentorluklarından da yararlanabileceklerdir. 

Program, her bir katılımcı firmanın İngiltere’deki hedeflerini tespit ve analiz ederek firmaya özel görüşmeler gerçekleştirmek üzerine kurgulanıyor. Firmaların yatırım, satış, stratejik partnerlik gibi hedefleri doğrultusunda doğru kişilerle temas kurmaları sağlanıyor. Programda katılımcı firmalar, İngiltere’de şirket kurma, yurt dışı ofis açma, vize tipleri, vergisel konular ve hukuksal süreçler, devlet destekleri gibi önemli konuları uzmanlarla bir araya gelerek İngiltere pazarını değerlendirme şansı yakalamaktadır.

 CyBr Business Camp – Londra Hızlandırma Programı boyunca katılımcılar;

  • Eğitimler
  • Workshoplar
  • Birebir mentorluklar
  • B2B görüşmeler
  • Yatırımcı görüşmeleri
  • Fuar katılımı
  • Londra’da düzenlenecek Demo-Day’de yer alma
  • Kurumlarla yerinde network olanakları
  • Londra’da yer alan prestijli üniversiteleri ziyaret etme imkânı elde edeceklerdir.

Bilişim teknolojileri, yapay zeka, enerji ve sürdürülebilirlik alanlarında faaliyet gösteren firmalar başta olmak üzere ürünleri hazır hale gelmiş Türk bilişim firmaları programın hedefinde yer almaktadır. Program, T.C. Ticaret Bakanlığı Türkiye Bilişim Sektörünün Uluslararasılaşması ve E-Turquality (Bilişim Yıldızları) Programı’nda yer alan Tekno Hızlandırıcı İhracat Projeleri desteği kapsamında organize edilecektir. Buna göre, hızlandırma programına bir firmadan en fazla 2 kişilik katılım desteklenmektedir. Bakanlık desteği sonrası 1 firmadan 1 kişinin katılım ücreti 3.000 $ olarak belirlenmiştir.

Programa katılım göstermek isteyen firmaların aşağıda yer alan “Company Profile Form” dokümanını doldurup cybr@cyberpark.com.tr adresine göndermeleri rica olunur.

Son başvuru tarihi: 10 Ekim 2023

Detaylı bilgi için cybr@cyberpark.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.