Tech Ankara Proje Pazarı’nda CYBERPARK’tan Girişimcilere Tam Destek

18.11.2019

Ankara Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde düzenlenen “Tech Ankara Proje Pazarı”  18 Kasım 2019 Pazartesi günü ATO Congresium’da gerçekleştirildi.  Ankara’da yaşayan ve girişimcilik ekosisteminde yer alan tüm paydaşları bir araya getirmeyi amaçlayan proje pazarına yapılan 500’ün üzerinde başvurudan 100 proje fuar alanında ürünlerini sergileme şansı yakaladı. Sosyal fayda, çevre ve katma değer gibi kritelerlere göre iş fikirlerinin seçildiği proje pazarında, Bilkent CYBERPARK’tan 9 firma 10 projeyle yer aldı. Ayrıca

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’ın açılış konuşması ile başlayan Tech Ankara Proje Pazarı’nda, yatırımcı sunumları için seçilen ilk 10 projede Bilkent CYBERPARK firmalarından Selvi Teknoloji ve  Neurocess jüri üyelerinin karşısına çıktı.

Kıyasıya rekabetin yaşandığı elemelerde firmalarımızdan Neurocess – Tech Ankara 2019 yılı birincilik ödülünü kazandı.

Proje Pazarı’nda bu sene de Teknokent ödülleri de yer aldı. Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin 1 yıl boyunca ücretsiz ofis ödülünü “Yapay Zeka Destekli Dijital Patoloji Tarama Cihazı” projesinin sahibi UGK Teknoloji firmasına takdim etti. Sadece ofis ödülü ile kalmayıp CYBERPARK’ın tüm firmalarına sunduğu mentörlük, danışmanlık, hızlandırıcı programları, kümelenme, basın ve insan kaynakları gibi tüm katma değerli hizmetlerinden yararlanacak olan girişimciler, ekosisteme bir-sıfır önde girme şansını yakaladılar.

Gün boyunca süren etkinliğe Ankara ekosistemi de yoğun bir katılım gösterdi.

Related Images