Lise Öğrencileri İçin Yenilikçi Yazılım ve Girişimcilik Programı: Algoritm Ankara

17.4.2024

Yazılım ve girişimcilik alanında kendini geliştirmek isteyen lise öğrencileri için yapılandırılan Algoritm Ankara programının yeni dönem tanıtım etkinliği, 16 Nisan 2024’te HAVELSAN'da gerçekleştirildi. Bilkent CYBERPARK'ın proje paydaşı olduğu bu özel programın tanıtım etkinliği, Ankara Valisi Sayın Vasip Şahin ve HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar'ın açılış konuşmalarıyla başladı.

Algoritm Ankara, gençlerin yazılım yeteneklerini keşfetmelerini ve bu alandaki yeterliliklerini profesyoneller rehberliğinde geliştirmelerini amaçlayan bir programdır. Program, öğrencilerin ilgi duydukları yazılım kategorilerinde seviyelerine uygun eğitim modüllerine dahil olmalarını ve öğrendikleri yazılım kategorilerini iş başında gözlemle pekiştirmelerini teşvik etmektedir. Ayrıca istihdamın arttırılması için gençlere girişim ekosistemini tanıtmayı hedeflemektedir. Program kapsamında gençlere girişimcilik bağlamında kariyer rehberliği yapılmakta ve teknoloji ekosisteminin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillenen yazılım sektörü tanıtılmaktadır. Ayrıca, gençlerin seçtikleri yazılım kategorilerindeki eğitim modülleri, saha çalışmaları ve girişimcilik eğitimleri sonunda sürdürülebilir bir stratejik kariyer planı hazırlamaları için destek sağlanmaktadır.

Bilkent CYBERPARK olarak, gençlerin yazılım ve girişimcilik alanında kendilerini geliştirmeleri için bu projenin büyük bir fırsat sunduğuna inanıyoruz. Projenin başarıyla devam etmesi ve daha fazla gencin bu ekosisteme dahil edilmesi için tüm paydaşlarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz.