İhracat Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

04.3.2020

T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanan ihracat destekleri hakkında, Ticaret Bakanlığı Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü’nden Daire Başkanı Sn. Fatih Aydın, Ticaret Uzmanları Sn. Gamze Küçük ve Sn. Ahmet Güneş’in katılım ve sunumlarıyla detaylı bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

4 Mart 2020 Çarşamba günü Bilkent CYBERPARK Dr. Fikret Yücel Konferans Salonu’nda yüksek bir katılım ile gerçekleşen toplantıda özellikle bilişim ve yazılım firmalarına yönelik tasarlanmış olan destek mekanizmaları üzerinde duruldu. Oyun ve mobil uygulama geliştirme, yurt dışı fuar katılımı, yurt dışı birim açma, reklam, tanıtım ve pazarlama gibi bilişim firmalarının uluslararasılaşma ve ihracat kapasitelerini artırma amacıyla kurgulanan destekler detaylı bir şekilde toplantı katılımcılarıyla paylaşıldı.

Bilişim ve yazılım firmalarının ihracatlarını artırmaya yönelik desteklerin önümüzdeki dönemlerde de devam edeceği ve yeni teşviklerin de kısa bir süre içerisinde açıklanacağı belirtilen toplantı, katılımcılardan gelen soruların yanıtlanmasıyla sona erdi.

Related Images