Gürcistan-Türkiye İş Forumu’nun 2’si Gerçekleştirildi.

12.12.2019

Bilkent CYBERPARK tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Gürcistan-Türkiye İş Forumu” 10-12 Aralık 2019 tarihlerinde, Ankara’da gerçekleştirildi.

İş forumu, Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İNALTEKİN, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Grup Başkanı Mustafa ÖZÇELİK ve Gürcistan Ankara Büyükelçisi George JANJGAVA’nın açılış konuşmaları ile başladı. Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İNALTEKİN etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, "Haziran ayın gerçekleştirdiğimiz forumun bugün burada ikincisini düzenlemekten dolayı memnuniyet duyuyoruz. Amacımız ilk forumda kurmuş olduğumuz ilişkileri devam ettirmek ve geliştirmektir. Gürcistan ve Türkiye arasındaki yıllık ticari aktiviteler 1.5 milyar dolar civarındadır. Bu ikinci forumla birlikte, amacımız yalnızca bu rakamı artırmak değil; aynı zamanda bu rakamın içinde yer alan ileri teknoloji oranını yükseltmektir” dedi.

Bilgi teknolojileri, siber güvenlik, savunma ve telekomünikasyon gibi alanlarda faaliyet gösteren 12 Türk ve 14 Gürcü firma ve kurumun katılımı ile gerçekleştirilen iş forumunda iki ülke arasında potansiyel iş birlikleri yaratılması için firma ziyaretleri ve 70’in üzerinde birebir (B2B) görüşme gerçekleştirildi. Etkinlik sırasında Gürcistan’dan Georgian Telecommunication ve Türkiye’den Privia Security firmaları arasında siber güvenlik alanında iş birliği sözleşmesi de imzalandı.

Related Images