GITR FİNALİSTLERİ BERLİN’DE ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ!

04.7.2019

Uluslararası bir yarışma olan ve Türkiye’de 3. kez Bilkent CYBERPARK ev sahipliğinde, 6 Nisan 2019 tarihinde gerçekleşen  Get in the Ring (GITR) etkinliğinin yerel kazananları, AtarLabs ve Altosec oldu. Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ana partnerliğinde ve Karel altın sponsorluğunda, bu sene Siber Güvenlik alanında faaliyet gösteren 8 firma ringde Berlin’e gidebilmek için mücadele etti. Global Final’de Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanan AtarLabs ve Altosec firmaları, 16-19 Haziran tarihlerinde projelerini gelişmiş girişimcilik ekosistemine sahip olma yolunda ilerleyen Berlin’e açma fırsatı yakaladı. Endüstrinin merkezi konumunda olması sebebiyle de girişimciler için bir cazibe merkezi haline gelen Berlin, geniş yelpazede iş birlikleri ve yüksek yaşam kalitesi ile ön plana çıkmakta.    

Global Final’de dünyanın dört bir yanından 150’ye yakın finalistin katılımıyla gerçekleşen GITR, ilk gün katılımcı ülkelerin yerel yarışmacılarının kendilerini tanıtması ile başladı. Ardından AtarLabs ve Altosec, farklı oturumlarda gerçekleşen birebir görüşmeler yaparak iş fırsatları yakalarken, kullandıkları endüstrinin gelişiminin planlanmasına yardımcı ve ilerlemelerinde ne tür zorluklarla başa çıkmaları gerektiğine dair eğitimlere katıldılar. Eğitimler sonrasında networklerini genişletebilecekleri bir etkinlikle, potansiyel müşterilerileriyle ve dünyanın her yerinden gelen yatırımcılarla bire bir görüşmelere devam ettiler. AtarLabs ve Altosec kendilerini ve projelerini tanıtma fırsatı yakalamanın yanı sıra diğer girişimcilerin başarı hikayelerinden de ilham aldılar. İkinci gün Berlin inovasyon ekosistemini daha yakından tanıyabilecekleri Berlin İnovasyon Turu’na çıkarılan girişimcilerimiz, ülkedeki gelişmeler ve yeni teknolojiler hakkında bilgi sahibi oldu.

Atarlabs ve Altosec, onlarca yatırımcı ve potansiyel müşteri eşleştirmeleri sayesinde firmalarını ve ürünlerini tanıtma fırsatını bularak programdan en verimli şekilde faydalandı. Avrupa pazarına açılmak için ilk adımlarını başarılı bir şekilde atmış olan Atarlabs ve Altosec, program sonrası memnuniyetlerini dile getirdi;

GITR Ankara CYBERPARK 2019 Heavy-Weight 1.si Atarlabs, Nurettin Erginöz

Küresel pazarlara teknoloji ihraç etmeyi hedefleyen Türkiye’nin lider siber güvenlik üreticisi olarak AtarLabs üniformasıyla bu heyecan verici etkinliği bizzat tecrübe etme ve birbirinden başarılı girişimlerle ringde fikir münazarasına girme imkanı bulduk. Türkiye'de ringden şampiyon olarak ayrıldığımız GITR'in global müsabakaları için Bilkent CYBERPARK ve Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ile birlikte Berlin'e gittik. Burada hedeflediğimiz bir çok noktaya da başarıyla ulaştık. Kendi alanımızda küresel bir sahneye çıkacak ve aynı zamanda Türkiye’yi temsil edecek olmanın heyecanını yaşadık. Türkiye’nin siber güvenlik alanında bir marka olabileceğini ve Türk mühendislerimizin siber güvenlik alanındaki yeteneklerini dünyaya kanıtlamak istiyoruz. Bunun için çalışmalarımız artarak devam edecektir.

GITR Ankara CYBERPARK 2019 Middle-Weight 1.si Altosec,Kadir ERDOĞAN

Altosec Bilişim A.Ş. olarak, Türkiye elemelerinde finale kalarak katılmaya hak kazandığımız bu etkinlikte, girişimci firmaların yanısıra onlarca yatırımcı firma ve teknoloji ve inovasyon arayışındaki büyük firmalar da katılım gösterdi. Bilkent CYBERPARK veTürkiye Siber Güvenlik kümelenmesi destekleri ile katıldığımız bu etkinlikte, 20’ye yakın Teknoloji Firması ve yatırımcı ağı temsilcisi ile görüşme fırsatı yakaladık.

Temaslarımızın önemli kısmı teknoloji merkezleri veya büyük operatör temsilcileri ile oldu.  Deutsche Telekom , Hollanda - The Hague (Department of Urban development) , European Space Agency, Maersk gibi kurumların temsilcileri ile ürünümüz özelinde görüşmeler yaptık ve daha detaylı teknik görüşmeler yapmak üzere randevulaştık. Özellikle şu an üzerinde çalışmakta olduğumuz kullanıcı davranış analizlerinden tehdit tespiti ile ilgili yapay zeka modülü oldukça ilgi çekti.

Tamamen yerli sermaye ile kurulmuş genç firmamızın öncü fikirleri ve geliştirmekte olduğu teknolojilerle, dünya devi sayılabilecek firmalarda bıraktığı etki, Türkiye’nin zaman içinde siber güvenlik alanında alabileceği lider rolünü çok açık göstermiştir.