CyBr Business Camp

21.1.2020

CyBr Business Camp, İngiltere’de teknoloji tabanlı girişimlere yepyeni bir kapı aralıyor. 2019 yılında gerçekleşen teknolojik yatırım oranı ile Amerika ve Çin gibi devleri geride bırakan İngiltere’de güçlü bir başlangıç yapmak isteyen girişimciler için CyBr Business Camp birçok fırsat sunuyor.

Program, her bir katılımcı firmanın İngiltere’deki hedeflerini tespit ve analiz ederek firmaya özel görüşmeler gerçekleştirmek üzerine kurgulanıyor. Firmaların yatırım, satış, stratejik partnerlik gibi hedefleri doğrultusunda doğru kişilerle temas kurmaları sağlanıyor.

“Ticaret Bakanlığı verilerine göre Türkiye-İngiltere ticaret hacmi 2018 yılı itibarı ile 18,6 milyar dolar seviyesine ulaşmış ve İngiltere 2020-2021 döneminde hedef ülkelerden birisi olarak belirlenmiş durumda.(1)

Geçtiğimiz sene gerçekleşen “CyBr Business Camp” programında katılımcı firmalar, İngiltere’de şirket kurma, yurt dışı ofis açma, vize tipleri, vergisel konular ve hukuksal süreçler, devlet destekleri gibi önemli konuları uzmanlarla bir araya gelerek en ince ayrıntısına kadar değerlendirme şansı yakaladı. Buna ek olarak, İngiliz yatırımcıların ve müşterilerin nelere dikkat ettiği yine uzmanlar tarafından firmalarla birebir görüşmeler sırasında paylaşıldı.

Her ülkede farklılık gösteren iş kültürü üzerine de birçok bilgilendirme toplantısına katılan firmalar farklı ülkelerden gelerek İngiltere’de başarılı olmuş girişimcilerle teknoloji ekosisteminde başarılı olmak üzerine bilgi alışverişinde bulundu. Bu çerçevede tüm katılımcılar İngiltere’deki pazar hedefleri doğrultusunda potansiyel müşteri, yatırımcı ve iş birliği görüşmelerine imza attılar.

“2019 yılında İngiltere’de gerçekleştirilen teknoloji yatırımı 10.1 GBP’ye (13.2 milyar USD) ulaşarak %44’lük bir artış gösterdi.(2)

Bu sene 16-20 Mart 2020 tarihlerinde Londra’da gerçekleşecek olan CyBr Business Camp’e katılmak için cybrbusiness.tech web sitesi üzerinden kayıt yaptırabilir veya cybr@cyberpark.com.tr adresine mail atarak detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

 

 

 

1-"T.C. Ticaret Bakanlığı-Türkiye ile Ticaret-Genel Durum" (https://ticaret.gov.tr/yurtdisi-teskilati/avrupa/ingiltere/ulke-profili/turkiye-ile-ticaret)

2-"Technation-2019: A Record Year" (https://technation.io/news/2019-a-record-year-for-uk-tech/)