Bilkentpreneurs Challenge 2024 Başarıyla Tamamlandı!

10.5.2024

Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi tarafından Beba İnovasyon ve Girişimcilik Vakfı ve Durukan iş birliğiyle düzenlenen “Bilkentpreneurs Challenge 2024”, 10 Mayıs 2024 tarihinde Bilkent CYBERPARK'ta başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Etkinlik, Bilkent Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Kürşat Aydoğan, Bilkent Üniversitesi İİBF Dekanı Sayın Prof. Dr. Selim Aktürk ve Beba Vakfı İcra Direktörü Sayın Korhan Beba'nın ilham verici açılış konuşmalarıyla başladı.

Bilkent Üniversitesi öğrencileri, sürdürülebilir işletmeler oluşturmanın ve toplumumuz için olumlu değişikliklerin nasıl oluşturulabileceğini araştırarak; yeni ürünler, teknolojiler ve hizmetler aracılığıyla insanları, çevreyi ve toplumu olumlu etkileyecek projelerini jüriye sundular. Yarışmada Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ne odaklanılarak, iklim değişikliği, erişilebilir sağlık hizmetleri, finansal okuryazarlık gibi önemli konulara yönelik çözüm önerileri ele alındı.

Bilkent CYBERPARK Genel Müdürü Faruk İnaltekin’in de jüri üyeleri arasında yer aldığı yarışmada dereceye giren girişimler, ödüllerini törenle aldı. Birincilik ödülü olan 100.000 TL, WePrep ekibine verildi. İkinci olan BlueBit ekibi 60.000 TL kazanırken, üçüncülük ödülü olan 40.000 TL ise Health Friend ekibine takdim edildi.

Genç girişimcilerin yenilikçi fikirlerini hayata geçirmelerine ve topluma değer katmalarına olanak sağlayan bu değerli etkinliğe katkıda bulunan tüm kurumları tebrik eder, kazanan ekipleri kutlarız.