BİGG MARKA Yeni Dönemi Başlıyor!

15.1.2020

Girişimci adaylarının teknoloji tabanlı iş fikirlerini TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim Desteği Programı ile nitelikli iş planına dönüştürüp 200.000 TL hibe alarak şirketleşmelerini sağlayan BİGG MARKA programı yeni dönemine başladı!

Önceki döneminde Türkiye’nin yüksek başarı oranlarından birine sahip BİGG MARKA programı, yeni dönemde de başarılı girişimcileri ortaya çıkarmak için hazır.

Girişimcilerin hayallerini gerçekleştirebilmeleri için alanında lider bir çok kurum ile iş birliği içinde, birebir iş geliştirme ve dikey mentorluklar sağlayan BİGG MARKA, ilk grup girişimcileriyle seminer programına başlıyor.

Bugüne kadar 54 girişimci ekibin toplamda 10 Milyon TL’den fazla hibe alarak şirketleşmesine destek olan program, yeni döneminde girişimcilerin ilk olarak iş planlarını oluşturmalarını sağlayan eğitimlerle birlikte, temel girişimcilik eğitimleri, mevzuatlar ve şirketleşme süreçleri hakkında bilgilendirici seminerler ile devam edecek. Girişimciler, iş fikirlerinin teknik yönünü kuvvetlendirmek ve müşteri doğrulamalarını yapabilmek adına, sektörün öncü firmalarından birebir ve dikey mentorluk alma fırsatı yakalayacaklar. BİGG MARKA’nın yeni döneminde iş birlikleri doğrultusunda Başkent Enerji, Bayer, Ericsson, Karel, Netcad, STM, Oracle, TTGV, THY, Limak Teknoloji, ING Bank ve BilgeAdam firmalarından sektör uzmanları, dikey mentorluk için girişimcilerle buluşacak ve ArtıBoyut, Nanodev, Polat Savunma ve Venn Tasarım firmalarının yetkilileri de ekiplerin ön prototipleme ve tasarım aşamalarına destek olacaklar. Bilkent Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin (TTO) de desteği ile yürütülen bu programda Bilkent TTO, akademisyen girişimcilere özel birebir mentorluk sağlayacak. Bunlara ek olarak, girişimciler şirketleşmeden önce, yatırımcı sunumlarında deneyim kazanabilmek için Inventram, Vestel Ventures ve DCP gibi Türkiye’nin önde gelen VC’leri ile yatırımcı görüşmeleri gerçekleştirebilecek. 

Teknoloji tabanlı iş fikirlerinizle hayallerinize bir adım daha yaklaşmak için biggmarka.cyberpark.com.tr adresinden başvurularınızı yapabilir ve iş planınızla şirketleşme şansı yakalayabilirsiniz!