DOPING XL

DOPING XL programının iki temel amacı vardır:

  1. Girişimcilerin en büyük problemi olan “ürünleşememe” ve “ticarileşememe” sorunlarının nedenleri tespit ederek, birebir mentörlüklerle girişimci özelinde destek sağlamak,
  2. Seçilen start-up’lara Kuzey Avrupa’da yapılacak olan hızlandırıcı program ile uluslararası pazara açılma fırsatı sunmak.

Bilkent CYBERPARK tarafından seçilen 15 erken aşama start-up  profesyoneller tarafından ayrıntılı bir biçimde analiz edilecek süreç çıktısı olarak her start-up’a ait ihtiyaç raporları oluşturulacak ve ihtiyaç raporlarına uygun olarak eğitimler, workshoplar ve birebir mentörlük seansları düzenlenecek. Bu sayede ürünleşme ve ticarileşme yolunda açıklar kapatılmış olacak. Bu aşamanın sonunda kısa dönemli faaliyetlerin kesinleştirileceği bir yol haritası hazırlanacak. Bu doğrultuda start-up’ların ürün ya da hizmetleri için uygun olan pazarlar belirlenecek, hedef ülke ekosistemine giriş için destek sağlanacak ve start-up’ın hedef ülkenin yatırımcıları ile iletişime geçmesi sağlanacak.

Programın yerel süreci tamamlandıktan sonra düzenlenecek olan Demo Day ise Doping XL süreci boyunca sunum eğitimlerini almış start-up’lara sunulan büyük bir fırsattır. Start-up’lar bu aşamada kendi firmalarını önde gelen yatırımcılara tanıtma fırsatı bulacak ve şanslarını yerel ekosistemde denerken Demo Day’de seçilecek 8 start-up ise Kuzey Avrupa’da düzenlenecek olan hızlandırıcı programa katılmaya hak kazanacak ve uluslararasılaşmak için adım atmış olacak.

* Bu program Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmektedir.

Başvuru Koşulları

Aşağıdaki kriterleri sağlayan firmalar arasından Bilkent CYBERPARK tarafından seçilecek 15 erken aşama start-up programa katılmaya hak kazanacak:

  • Ankara adresli,
  • Ön prototip ya da prototipi hazır,
  • En az 12 aydır aktif,
  • Tercihen Teknogirişim/BİGG desteği almış,
  • İyi derecede ingilizce bilen ekip üyelerine sahip.

İletişim

Telefon
+90 312 265 00 40

Faks
+90 312 265 00 48

E-mail
dopingxl@cyberpark.com.tr

Adres
Cyberpark, Cyberplaza No:4/B Kat 1, Bilkent
06800 ANKARA